שייט בים הבלטי

מבט כללי

שייט בים הבלטי היה שייך בעבר להפלגות שנעשו על ידי חוקרים של תקופת הויקינגים. האזור הזה משופע במספר עצום של תרבויות, שפות, מטבעות, מסורות אמנותיות, היסטוריה העתיקה וסיפורי עבר מרתקים.

האזור הבלטי, צפון אירופה, כולל את מדינות סקנדינביה כגון שוודיה, דנמרק, נורווגיה ופינלנד.

גולת הכותרת של שייט בים הבלטי הוא ביקור בעיר המרשימה סנט פטרבורג, רוב הקרוזים מציעים שני ימים מלאים בעיר ולילה אחד. העיר מרשימה, יפה ומעניינת לכל גיל ועם תחומי עניין נרחבים ומגוונים.

ההפלגות יוצאות בעיקר בחודשי הקיץ והמפליגים נהנים ממזג אוויר נפלא של האזור הזה.

השייט יוצא מהערים: שטוקהולם, קופנהגן וסאות'המפטון (כשעה וחצי מלונדון).

השייט מתאים לזוגות בכל הגילאים.

 

מה לראות?

 

הערים שתפגשו בהפלגה לים הבלטי:

סנט פטרבורג אחת המטרופולינים הכי יפים בעולם! העיר השנייה בגודלה ברוסיה יושבת על גדות נהר הנבה. סנט פטרבורג היא שתי וערב של תעלות. משופעת בארכיטקטורה עשירה הכוללת תערובת של סגנונות מכנסיות בארוק רוסיות לארמונות ניאו-קלאסיות. סנט פטרסבורג היא הנשמה התרבותית של רוסיה עם מאגר של אמנות שלא תסולא בפז ובית למשוררים, מוזיקאים ומלחינים כדוגמת פושקין לשוסטקוביץ'.

העובדה שספינות שייט בדרך כלל עוצרות לפחות ללילה אחד, יש מגוון אפשרויות שנוצרו עבור מטיילי הקרוזים ליהנות מיופייה של העיר גם בשהייה קצרה.

קופנהגן – בירתה של דנמרק, עיר כתמונה הנותנת הרגשה נפלאה שמתהלכים בתוך גלויה מצוירת להפליא עם בניינים צבעוניים, אוויר משכר, מקום שבו הישן והקסום משתלב עם החדש והנוצץ.

האטרקציות המפורסמות ביותר של קופנהגן כוללות את גני טיבולי המדהימים עם 20 דונם של פארק מלא בפרחים, מתקני שעשועים, ועוד. מומלץ לבקר גם בארמון אמאליאנבורג שהוא ארמון המלוכה מאז 1794! וכן בפסל בת הים הקטנה, מוזיאון העיצוב של דנמרק לאוהבי האומנות ולאוהבי האוכל, אל תוותרו על המאכל הלאומי – סמורברו, ניתן לכם לגלות מהו לבד...

הלסינקי – בירת פינלנד הקרה והמרתקת. שייט בים הבלטי הוא לרוב בחודשי הקיץ בהם השמש לא שוקעת ואפשר ליהנות מימים ארוכים של סיורים נפלאים.

ביקור בהלסינקי חייב לכלול מים, אחרי הכל, העיר מוקפת משלושת צידיה בים הבלטי. אפשר לשוט בסירה, לעלות על מעבורת למצודה הימית סואומנלינה או פשוט להירגע בבית קפה על שפת המים.

הרבה מהאתרים והאטרקציות נמצאים במרחק הליכה וההתמצאות ברחבי העיר קלה ופשוטה. בכיכר הסנאט ופארק הטיילת מתקיימים קונצרטים ואירועי חוצות אחרים ופסטיבלים בעונת הקיץ. 

מה לעשות?

סיורי חוף מומלצים